alt
alt
alt
alt

Péče o sedlo

Péče o sedlo

V Custom Saddlery věříme, že je důležité požívat jen ty nejkvalitnější dostupné materiály. Námi používaná bůvolí kůže dodává sedlům nepřetržitý komfort. Odebíráme výhradně nejkvalitnější kůži asijských vodních bůvolů, upravovanou dle našich přísných kritérii. Nikdy však kůži amerických bůvolů či bizonů. Kůže neprochází lisováním, jsou ponechány v původní, výrazně jemnější, přirozené podobě. Se správnou péčí Vám naše sedla poskytnou mnoho let služby a zachovají si stejný vzhled a eleganci, jako při koupi.

Docpávání polštářů

Přidáváme extra vycpávku do přední částí sedlových polštářů, z důvodu snahy o dlouhodobou korektnost polohy sedla. Při prvních několika jízdách se tak sedlo může zdát lehce výš, ale během krátké doby by se mělo zformovat dle tvaru zad Vašeho koně a zajistit tak Vám i Vašemu koni rovnováhu a maximální pohodlí.

Na naše sedla používáme a vřele doporučujeme produkt značky Effax: Leder-Balsam.

Pokud jste si zakoupili jedno z našich sedel, je nutné o něj pečovat, aby kůže zůstala měkká, pružná a přilnavá, jako při první jízdě. Pro tyto účely používáme a doporučujeme řadu kondicionérů na kůži značky Effax. NEDOPORUČUJEME ČASTÉ ČIŠTĚNÍ NEBO POUŽÍVÁNÍ ČISTÍCÍCH PROSTŘEDKŮ! Příliš časté čištění může narušit texturu a barvu kůže. Pokud sedlo nenecháte ležet rok v sedlovně, není třeba jej čistit jiným způsobem než otřením vlhkým hadříkem. Doporučujeme používat kondicionér po každém ježdění, po dobu prvních několika týdnů po koupi. Poté dle potřeby, v případě teplejšího počasí, je vhodné aplikovat jej intenzivněji. Pokud začne být Vaše posedlí či kolenní opěrky lesklé, je třeba aplikovat kondicionér častěji. V případě jakýkoliv otázek ohledně péče o Vaše sedlo, nás neváhejte kontaktovat telefonicky či přes email.

Mazání

Pokud začne být kůže suchá, tuhá, nebo se začne měnit její barva, doporučujeme aplikovat čistý olej na vnitřní stranu kůže. Ta absorbuje olej a obnoví kůži, aniž by poškodila póry na její vnější straně. Po jednom použití oleje doporučujeme intenzivní péči prostředky Effax minimálně jednou denně po každé jízdě po dobu přibližně tří týdnů.

Nezapomínejte pečovat o své sedlo.

Vždy si všímejte stavu kůže, pokud začne být suchá či tuhá, věnujte jí vhodnou péči.

Udržováním sedla v kondici zajistíte Vám i Vašemu koni dlouhodobý komfort. V případě nečistot a prachu použijte vlhký hadřík či houbičku.

Obecná péče

  • Po koupi: ošetřujte pravidelně co nejčastěji, ideálně jednou denně po dobu přibližně tří týdnů.
  • Dlouhodobě: očišťujte od prachu vlhkým hadříkem, aplikujte kondicionér dle potřeby.
  • Ošetřujte sedlo pravidelně 2-3x týdně balzámem Effax (nebo pokaždé, když se zdá suché).
  • Nesušte sedlo žárem či na přímém slunci.
  • Neodkládejte sedlo na ploty či sloupky – hrozí poškození páteřního kanálu.
  • Nejezděte v džínách a ujistěte se, že kůže na třmenových řemenech není hrubá nebo popraskaná – mohly by poškodit kůži na bočnicích.
  • Nenasedejte do sedla pomocí přitahování se za zadní rozsochu – můžete tím poškodit či ohnout kostru sedla. Používejte k nasedání stoličku.


Podbřišníkové zápinky

Vždy se ujistěte, zda nejsou zápinky, zejména zadní, přetočené. Mnoho našich sedel je vybaveno úchytem na zápinky na bočnicích, pro větší bezpečí a kontakt s koněm. U nového sedla je někdy záhodno nechat zápinky mimo úchyt, dokud se bočnice nevytvarují.

 

Záruční informace:

Omezená záruka na kostru – 5 let. Záruka na zpracování a materiály (nevztahuje se na škody vzniklé zanedbáním péče nebo nevhodným zacházením po koupi) – 1 rok. Při uplatnění záruky vyžadován důkaz o vlastnictví, bez něj je záruka neplatná.